Turistika - vodné plochy a trasy

Slnečný rovinatý kraj je ideálnym priestorom pre letnú turistiku či už peši, alebo na bicykloch. Pri vodných plochách sa rozkladajú rekreačné strediská a jedinečná príroda poskytuje pokoj pre relaxáciu.

Malý Dunaj

Malý Dunaj meria 128 km. Obľúbenými sú trasy k niektorým z vodných mlynov na rieke.

Sĺňava

Vyhliadková plavbu loďou vedie až k areálu vodného lyžovania. Okolo priehrady je vybudovaná dvanásťkilometrová asfaltová trasa.

Skalica - Baťov kanál

Prístav Skalica umožňuje zapožičanie lodí a vyhliadkové plavby po Baťovom kanáli.

Čo je to Baťov kanál?

Firma Baťa vybudovala v 30.tych rokoch 20.storočia vnútrozemskú vodnú cestu pre účely prepravy hnedého uhlia z baní v Ratiškoviciach do svojich teplární v Otrokoviciach. Na tento účel kanál slúžil do roku 1960. Pre účely turizmu sa začal využívať až v 90-tych rokoch.

Plavebná trasa dlhá takmer 60 km začína v prístave v Skalici a končí v českých Otrokoviciach. Na kanáli je 13 plavebných komôr, ktoré pomáhajú prekonávať výškové rozdiely.

Prístav Skalica

Skalica bola súčasťou vodného diela od jeho vzniku, ale stavba prístavu bola realizovaná v roku 2006 z finančných prostriedkov Mesta Skalica, štátneho rozpočtu a s podporou Európskej únie.

Výletné plavby

Počas sezóny sa organizujú rôzne dobrodružné výletné plavby a hudobno-zábavné podujatia v prístave Skalica. Aktuálne akcie sú uvedené na stránke www.prvaplavebna.sk. Okrem organizovaných výletov je možné aj individuálne zapožičanie lodí a člnov.

Zapožičané lode môže kormidlovať osoba staršia 18 rokov po krátkom zaškolení v prístave. Požičiavajú sa plavidlá s nízkym výkonom a maximálna povolená rýchlosť je 8 km/h.

Pre vyťaženosť a možnú obsadenosť lodí je dobré si ich vopred rezervovať emailom pristav@prvaplavebna.sk alebo objednávkovým formulárom na stránke www.prvaplavebna.sk. Potvrdenie o rezervácii a pokyny z prístavu vám budú doručené emailom. Do objednávky uveďte typ a počet lodí, počet a vek osôb (deti až od 3 rokov), dátum a čas, počet hodín príp. dní prenájmu a telefonický kontakt.

Sezóna:

Plavebné komory sú otvorené v máji a v septembri cez víkendy a od júna do augusta celý týždeň (okrem pondelkov). Od októbra do apríla sú plavebné komory uzavreté.

Typy lodí:

Motorové člny sú otvorené člny so strieškou (namajú kajuty). Sú vhodné pre 4-10 osôb na viac hodinové plavby (1-8 hodín prenájmu). Člny riadite sami po zaškolení.

Malé kajutové lode majú pohodlnú kajutu na odpočinok, sú teda vhodné na celodňové plavby (8h) bez prespania. S kapacitou maximálne 2 osoby. Lode riadite sami po zaškolení.

Na viacdenné plavby (min. 3 dni) sú vhodné kajutové lode s kapacitou 2 dospelé osoby a príp. 2 deti do 10 rokov. Je tu pohodlná kajuta na prespanie a malá kuchynka. Lode riadite sami po zaškolení.

Ďalšie Informácie

Plavebná sezóna:
Máj - September
Vyhliadkové plavby s lodivodom každý víkend o 13:00 a 15:00 hod.
Október - Apríl
zatvorené
Vstupné:
6,00 € - dospelí
4,00 € - deti
15,00 € - rodina (2+1 do 6r.)
18,00 € - rodina (2+2 do 6r.)
 

Zlatnícka dolina

Letné kúpalisko v Zlatníckej doline pri Skalici sa nachádza v prekrásnom prostredí hôr asi 6 km od Skalice v Rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina. Kúpalisko prevádzkuje Správa mestského majetku, s.r.o Skalica.

Na kúpalisko sa dostanete pohodlne autom, ale aj pomocou MHD zo Skalice. Pred vstupom sa nachádza štýlová reštaurácia Skalická koliba, kde si pochutíte na tradičnej slovenskej kuchyni ale nájdete tu aj jedlá z grilu a špeciality z diviny.

Kúpalisko má 3 bazény s rozdielnou hĺbkou. Návštevníci si môžu zvoliť najmenší bazén pre detičky so šmykľavkou, stredný bazén s toboganmi a najhlbší bazén so skokanským mostíkom.

Ak sa deti nasýtia vodnej zábavy je tu k dispozícii detské ihrisko s hojdačkami, šmykľavkami a trampolínami s príjemným tieňom okolitých stromov.

http://www.krajzazitkov.sk/sk/register/zlatnicka-dolina

Gabčíkovo

Vyhliadkové plavby na Dunaji organizuje niekoľko spoločností. Krajina ponúka nádherný zážitok bez rozdielu.

Kráľová

Vodná nádrž Kráľová leží vysoko nad okolitým terénom a neustále prúdenie vzduchu nad hladinou láka milovníkov vodných športov.

Piešťany - Camping Lodenica

Centrom areálu s kompletným vybavením je lodenica, ktorá poskytuje možnosti pre športovanie i relax.

 

Naše tipy

1 2 3
Kalendár podujatí
máj 2019
PO UT ST ŠT PI SO NE
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Vyhľadať ubytovanie
Eur/os./noc