Czajlik Ranch, Dunajský Klátov

Fotka od: Marek Eštočin

Každý návštevník regiónu Žitného ostrova ostáva hlboko očarený jeho neopakovateľnou atmosférou. Túto atmosféru vytvára jedinečná príroda spolu s tvorivými a pracovitými ľuďmi zžitými s týmto krajom. Výsledkom takejto symbiózy prírody a tvorivosti je aj Czajlik ranch
v Dunajskom Klátove. Tento areál vznikol v tesnom susedstve kryštálovočistých Klátovských ramien a nemožno ho prehliadnuť z hlavnej cesty medzi Dunajskou Stredou a Galantou.

Samotný názov areálu podtrhuje filozofiu rodinnej spolupráce pri tvorbe dedičstva. Hlava rodiny Eugen Czajlik v roku 1986 sa na rodinnej usadlosti v Dunajskom Klátove rozhodol chovať športové kone. Svoje organizačné nadanie a schopnosť vytvoriť niečo ako nadstavbu pri každej činnosti vyústili k organizácii jazdeckých pretekov ako jedny z prvých na Žitnom ostrove. Vtedy už viacerí tušili, že toto je platforma a celoživotné snaženie rodiny Czajlíkových. Rok 1992 priniesol oficiálnu jazdeckú školu na profesionálnej úrovni. Okrem športového a rekreačného jazdenia sa začala v jazdeckej škole prevádzkovať aj hipoterapia. Významnou pomocou pri budovaní celého areálu bola pomoc vo forme eurofondov smerovaných k rozvoju agroturistiky. Aj vďaka tomuto projektu v roku 2006 nadobudol viacúčelový športový areál svoju dnešnú podobu.

Kto chce stráviť voľný čas oddychom, športovaním, prechádzkami v prírode aj s koňmi, na ranči Czajlik má túto príležitosť. Na ranči je zabezpečená možnosť výcviku a jazdy na koni pre začiatočníkov a pokročilých, pre malé deti jazda na poníkoch. Tí, ktorí si chcú zašportovať ponúka okolie ranču tenisové kurty, príležitosť cykloturistiky v národnej prírodnej rezervácii Klátovské rameno, rybolovu na súkromných rybárskych revíroch alebo splav Malého Dunaja.

Autor: Czajlik ranch

Kontakt
Adresa: Hlavná 600, 930 21 Dunajský Klátov
GPS:48.0519137, 17.7048779
Web stránka: http://www.czajlikranch.sk/
Email: info@czajlikranch.sk