Zdroj: Archív Trnavského samosprávneho kraja

Farmy a ranče

Neobjavený potenciál Trnavského kraja tvorí základ pre budovanie agroturistiky. Zrekonštruované vidiecke dvory a farmy ponúkajú vlastné domáce produkty, ranče s jazdeckými areálmi zas možnosť výcviku alebo jázd na koňoch v prírode. Aktívny relax v prírode sa stáva čoraz viac a viac vyhľadávanejším a spoznávanie zaujímavých lokalít vidieka Trnavského kraja má svoje čaro oddychu a zážitkov.

Vidiecky turizmus v regiónoch Trnavského kraja ponúka netradičné zážitky spojené s životom a prácou na farmárskych a hospodárskych dvoroch, ktoré zažijete počas Vášho výletu. Dospelí ale aj deti majú jedinečnú príležitosť zažiť kŕmenie hospodárskych zvierat, dojenie, výrobu syra a masla, kosenie, zber ovocia a lesných plodov, účasť na vinobraní, ochutnávky vín a gastronomických špecialít. Niektoré ranče a farmy majú v ponuke príjemné ubytovanie v penziónoch.

Chceli by ste ochutnať čerstvé kozie alebo kravské mlieko, dozvedieť sa, ako si môžete vyrobiť syr alebo jogurt? Máte pocit, že deti poznajú domáce zvieratá len z knižiek a televízie? Chcete sa naučiť jazdiť na koni? Máte príležitosť. Široká ponuka aktivít agroturistiky v Trnavskom kraji Vám to umožní.

Vybrali sme pre vás tipy na miesta, kde aj vaše deti odložia mobily a spriatelia sa so zvieratami. Vydajte sa s rodinou či priateľmi do lákavých lokalít, v ktorých Vám spríjemnia deň zvieratá a jedinečné prostredie.