Hlohovský zámok

Zdroj: Mestské kultúrne centrum Hlohovec

Zámok, pôvodne stredoveký hrad z 13. storočia, oficiálne označovaný ako kaštieľ, je najvýznamnejšou stavebno-historickou pamiatkou mesta. Jeho história je spätá s významnými šľachtickými rodmi od Abovcov, Ilokovci až po Thurzovcov, Forgáčovcov a Erdődyovcov, ktorí boli poslednými majiteľmi zámku.

Obnova zámku prebieha od roku 2014, keď sa do prác pustili najprv dobrovoľníci z OZ Zámok Hlohovec a následne aj mesto Hlohovec. Obnova zámku bola realizovaná s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Nadácie EPH.

Zrekonštruovanú časť budovy mesto Hlohovec sprístupnilo verejnosti na jeseň 2018 počas niekoľkých príležitostných podujatí. Od 1. júna 2019 Zámok Hlohovec otvoril svoje brány pre verejnosť, ktorá je tu vítaná sedem dní v týždni. Sprístupnená je časť prvého, druhého i tretieho podlažia.

Zážitkom je nielen stála expozícia Vlastivedného múzea, ale tiež virtuálne prehliadky pôvodnej podoby zámku prostredníctvom tabletov a 3D okuliarov, galerijné priestory s aktuálnymi výstavami, jedinečná atmosféra kaplnky a nádvorie, ktoré poskytuje priestor na kultúrne podujatia.

Kontakt
Adresa: Zámok 2267/1, 920 01 Hlohovec
GPS:48.4195146, 17.7879739
Web stránka: http://www.zamok.hlohovec.sk/
Email: ingrid.vidova@mkchlohovec.sk