Kaviareň Bábovka, Trnava

Zdroj: Kávičkári.sk

Keď sa povie bábovka, mnohým z nás sa toto slovíčko spojí s detstvom. Kuchyne našich babičiek zvykli rozvoniavať týmto lahodným dezertom, ktorý dokázal byť nielen raňajkami, ale aj večerou či len drobnou „mlsnotkou“ k čaju.

Rozmermi drobná kaviarnička, avšak s vrúcnym srdcom. Nájdete v nej to, čo už názov napovedá. Skvelú bábovku – a nielen jednu. Denne máte na výber z rozličných druhov a jedna je vždy aj bezlepková. Za celým konceptom stoja mladí manželia Denisa a Ondrej Štefánikovci, ktorí sa do podnikania vrhli len kvôli kaviarenskej vášni a zmene životného štýlu. Obaja totiž pracovali v úplne inej oblasti. Bábovku si vysnívali cez svoju vášeň k poctivým koláčom a dezertom. Kaviareň pôsobí mimoriadne sviežo a čisto. Môžu za to nielen veľké okná, ale aj biela farba, do ktorej priestor manželia odeli. Z vysokých stropov, ktoré objavili pri rekonštrukcii priestoru, klesajú lampy a poukazujú na malé stolčeky, či tonetky v bielej farbe. Vo výklade zas svietia bábovkové lustre. Malou bábovkovou galériou moderného umenia sa stali aj steny. Vyformované koláče zo sadry si našli svoje miesto a vytvárajú krásny obraz. Bar je uhladený s bábovkami a kávovarom, na ktorom vám radi pripravia kávu zo slovenskej pražiarne Coffeein. V celom sortimente nájdete výrobky od lokálnych dodávateľov z okolia Trnavy. Chlebík do raňajkového menu pečie miestna pekáreň, sladia medom od včelára Rasťa Hvizdoša a vínko majú zo Suchej nad Parnou.

Tip: Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, ktorú bábovku si dáte, zvoľte tú s názvom „Bábovka Štefánik“. Je ikonou podniku a srdcovkou majiteľov.

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Divadelná 6, 917 01 Trnava
GPS:48.377156, 17.584217