Kaviareň Buena Coffee House, Dunajská Streda

Zdroj: Kávičkári.sk

Výberová jednoodrodová káva, výborné koláče či čerstvé šťavy. Buena Coffee House v Dunajskej Strede je príjemným osviežením, za ktorým sa oplatí vyraziť.
Dunajská Streda je známa predovšetkým skvelými kúpeľmi s termálnou vodou, za ktorou ľudia neváhajú cestovať aj z väčších diaľok. Buena Coffee House je skvelým doplnkom, ktorý vás naladí na pravé dobrodružstvo. To, že kávou sa tu žije, zistíte hneď pri vchode. Celý interiér je totiž zariadený v hnedých tónoch a množstvo prvkov odkazuje práve na kávu. V jednoduchosti je krása, malé lampy v industriálnom štýle osvetľujú stolčeky, ktoré sú veľké tak akurát. Mapa na stene, dekorácie z jutových vriec či staré mlynčeky. Káva je tu alfou a omegou a dokazuje to nielen šikovný barista a zároveň majiteľ Tomáš Stredl, ktorý k príprave tohto nápoja pristupuje skutočne pedantne. Aby svojim hosťom doprial skutočný zážitok, prémiové kávy na mlynčeku mení. Okrem pôžitku z káv z pražiarní Green Plantation, Coffeein, Rebel Bean, Doubleshot, Square Mile Coffee, La Boheme Cafe, Diamonds Roastery, Casino Mocca a iných si môžete vychutnať aj prémiovú čokoládu. Samozrejmosťou sú aj domáce koláče, ako cheesecakey či obľúbené raw, ktoré si môžu vychutnať aj ľudia s intoleranciami. Vedzte, že si nebudete vedieť vybrať! Pokiaľ máte chuť na experimenty, môžete skúsiť aj pravú tureckú kávu, ktorú vám pripravia v štýlovej džezve. K dispozícii je aj drobný obchodík, kde nájdete čokolády, rôzne druhy výberových káv, „koťogá“ či iné drobnosti pre pôžitkárov.

Tip: Buena Coffee House je obohatená aj o bezobalový obchodík „Zero waste shop“, ktorý sa u Dunajskostredčanov teší veľkému úspechu.

O Dunajskej Strede:

Južne položené mestečko je preslávené svojimi kúpeľmi. Termálna voda sem ročne priláka tisícky turistov. V septembri sa oplatí ísť na tradičný Žitnoostrovský jarmok a počas adventu navštíviť vianočné trhy. Tunajšia gastronómia má blízko k maďarskej kuchyni a vďaka tomu si pochutíte nielen na skvelých langošoch, ale aj na guláši. Počas pekného počasia si môžete urobiť veľa krásnych výletov k mlynom na Dunaji.

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Korzo Bélu Bartóka 14, 929 01 Dunajská Streda
GPS:47.993577, 17.616109