Kaviareň Concept Coffee Roasters, Piešťany

Zdroj: Kávičkári.sk

Síce ukrytá pred ruchom hlavných ciest, ale svojich fanúšikov si už našla. Kaviareň s pražiarňou, o ktorej kolujú chýry po celom Slovensku.
Concept Coffee Roasters je príjemné miesto, ktoré sa v spleti „klasických“ piešťanských prevádzok akoby vymyká priemeru. Drevená jednoduchá terasa a vo vnútri zas čisté línie, retro nábytok a žiarovkové lampy. Príjemný dizajn sľubuje výlet skôr do Škandinávie, než predstavu toho, že sa nachádzate v srdci slávneho kúpeľného mesta na Slovensku. Majiteľmi prevádzky sú mladí manželia Peter a Zuzana Dvorskí, ktorí si myšlienku na vlastný podnik priniesli z Amsterdamu. Rovnako ako aj štýlové lampy, ktoré kúpili na miestnom trhu, pôvodom z Československa. Pokiaľ vás tiež láka cestovanie, prijmite ich pozvanie a vyberte sa po stopách kávy a jej chutí. Klasické espresso, ale aj alternatívne prípravy kávy. To je to, čo okrem silnej kávovej arómy môžete očakávať od tohto miesta. Peter je pražiar a svojej vášni absolútne prepadol. Iste vám s radosťou porozpráva o zrnkách, ktoré práve prešli bubnom pražičky Giesen, odkiaľ sú a v akom type kávového nápoja najviac vynikne ich chuťový profil. Samozrejme, môžete si tu aj zamlsať na domácich koláčikoch. Každý deň sú v ponuke čerstvé cheesecakey a raw koláčiky, ktoré pečie Zuzana. Osviežiť sa môžete pri limonádach, ktoré sú samozrejme vyrobené z prírodných surovín.

Tip: Ku kúpeľným oblátkam z Piešťan si pribaľte ako suvenír aj kávičku z tejto pražiarne. Iste vám doma vyčarí množstvo krásnych chvíľ a spomienok na toto netradičné miesto.


O Piešťanoch:

Prvá písomná zmienka o meste pochádza zo zoborskej listiny z roku 1113. V Piešťanoch nájdete najviac čajkovitých vtákov na území Slovenska a vodná nádrž Sĺňava je zaradená medzi významné vtáčie územia.

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Námestie Juraja Murgaša 3, 921 01 Piešťany
GPS:48.590462, 17.8333549
Web stránka: https://www.conceptcoffee.sk/
Email: peter@conceptcoffee.sk