Kaviareň Esterházy Galanta Wine and Coffee, Galanta

Zdroj: Kávičkári.sk

V kaštieli Esterházyovcov v srdci Galanty a prekrásneho parku sídli kaviareň, ktorú by ste na svojich potulkách krajom nemali vynechať. Milovníci histórie ocenia jedinečnú atmosféru a dobové zariadenie. Prevádzka sa skladá z niekoľkých salónikov, kde na stenách visia obrazy rodiny Esterházy, a prekrásnej historickej pivnice.
Kaštieľ dali postaviť v roku 1633 Pavol a Daniel Esterházy. Pôvodne fungoval ako obrana proti Turkom. Potom, ako zomrel posledný majiteľ kaštieľa József Esterházy v roku 1879, kaštieľ prepadol do rúk štátu a odvtedy v ňom sídlili rôzne inštitúcie, ako okresný úrad či gymnázium, a budova chátrala. Až v roku 2016 sa časť kaštieľa opäť otvorila pre verejnosť vo forme kaviarne a vinárne. V galérii kaviarne sú vystavené dva originálne obrazy staviteľov kaštieľa a mnohé artefakty. Môžete si príjemne posedieť pri káve značky Illy. Fajnšmekrov poteší možnosť vybrať si Esterházy kávičku, ktorej zloženie sa približne každý polrok mení. My sme mali možnosť ochutnať 100 % arabiku pôvodom z Guatemaly, ktorú dodáva šikovný pražiar zo Šale. Pozorný personál kaviarne urobí všetko preto, aby ste sa v priestoroch cítili výnimočne a veľmi radi vám povedia aj čo-to z histórie miesta, kde sa práve nachádzate. Milovníkov vína poteší vlastný rad vína, ktorý si dala kaviareň vyrobiť u miestneho vinára, a nájdete medzi nimi špeciality ako napríklad Galantha Cuveé, Galantha Rosé či Lavander Cider. Okrem iného ponúkajú široký výber vín z Maďarska a Rakúska, z miest prepojených s rodinou Esterházy. V pivničných priestoroch nájdete prekrásnu vínnu pivnicu, kde si môžete vínko vychutnať, alebo usporiadať oslavy či firemné akcie.

Tip: Ochutnajte tortu Esterházy, s originál receptúrou od Antála Esterházyho, ktorý žije v kaštieli v meste Fertőd v Maďarsku. Torta je príjemne oriešková a navyše bezlepková.O Galante:

Prekrásne historické mesto je známe vďaka kaštieľu, ktorý patril rodine Esterházy. V Galante nájdete celkovo tri kaštiele – renesančný kaštieľ, neogotický kaštieľ a Nebojský kaštieľ.

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Parková 1005, 924 01 Galanta
GPS:48.192516, 17.73598
Web stránka: https://esterhazygalanta.sk/
Email: esterhazygalanta@gmail.com