Kaviareň Insomnia Coffe & Whisky & Rum Bar, Galanta

Zdroj: Kávičkári.sk

Pokiaľ trpíte nespavosťou, nevynechajte toto miesto. Majiteľovi, pôvodne zamestnanému v oblasti stavebnín a poisťovníctva, sa totiž tento podnik prisnil a spolu so šikovnou architektkou a svojou partnerkou tento sen do polroka premenili na realitu.
Zvonku pomerne nenápadný, avšak vo vnútri vás čaká príjemná zmes originálnych a dizajnových kúskov. Nechýbajú ani pohodlné „chesterfieldky“, teda ikonické prešívané a kožené sedačky, či zlatý bicykel, ktorý majiteľ dostal ako dar od priateľa zlatníka. V Insomnii vládne od rána príjemná atmosféra, kde sa striedajú rôzni hostia - nakoľko je podnik nenápadný, avšak vrúcny, radi ho vyhľadávajú aj celebrity zo sveta športu či divadla. Ponuka Insomnie je pestrá, ale prevažne zameraná (ako už názov napovedá) na whisky a rum. Avšak myslelo sa aj na ostatných a my si veľmi ceníme, že to, čo sa dalo dať do ponuky, je slovenské. Minerálnu vodu, nealko nápoje aj víno vyberali majitelia precízne, aby vyhoveli náročným chutiam svojich hostí a podporili lokálny trh. Kávičku dostanete tiež slovenskú Ebenicu praženú v Modre, ale aj obľúbenú taliansku vyváženú zmes arabiky a robusty Aromamore od Bazzary. Za barom tróni prekrásny kávovar Nuova Simonelli, ktorý z dobrej kávy vytlačí to najlepšie. Nakoľko ide o fajčiarsky podnik, koláčiky tu nenájdete, avšak atmosféra a šarm miesta to dokonale vyvážia. Príjemným prekvapením boli aj pekné toalety, na ktorých si majitelia dali rovnako záležať. Sami totiž tvrdia, že dobrý podnik spoznáte najmä podľa wc. Príjemným bonusom je aj to, že Insomnia ožíva navečer a nájde sa tu aj nejaké to hudobné prekvapenie.

Tip: Objednajte si slovenské vínko od dvojice Durgala&Budinský, ktoré nielen skvelo chutia, ale navyše aj zabavia svojimi názvami a etiketami.

O Galante:

V lete sa môžete schladiť prechádzkou v rozľahlom parku pri neogotickom kaštieli. Z Galanty pochádza veľa známych osobností – Karol Duchoň, Eva Máziková, ale aj boxerista Tomi „Kid“ Kovács.

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Zoltána Kodálya 787, 924 01 Galanta
GPS:48.189403, 17.731857