Kaviareň Kafe Sýpka, Cífer

Zdroj: Kávičkári.sk

Malá kaviareň na dedine, ktorá búra predsudky. Ak ste v Cíferi ešte neboli, poďte spoznať túto malebnú obec a zastavte sa na šálku kávičky.
Na mieste, kde sa cesta vinie do točitej zákruty, stojí Kafe Sýpka. Jej tvorcami sú dvaja kamaráti, Cíferčania Andrej Križan a Tibor Čepec. Inšpiráciu čerpali zo zahraničia, kde Andrej strávil pomerne dlhý čas ako kuchár. Tibor zbieral skúsenosti na Slovensku a neskôr sa usadil v rodinnej firme, ktorá disponovala nevyužitým, pomerne veľkým priestorom. Ten dnes po rekonštrukcii prináša Cíferčanom aj návštevníkom z okolitých miest okamihy, ktoré sú spájané so šťastím a radosťou. Názov kaviarne sa odvíja práve od miesta, kde sa v minulosti uskladňovalo obilie a iné poľnohospodárske výrobky. Koncept kaviarne dotvára logo – veľká lampa zo sýpky v zemitej hnedej farbe. Interiér kaviarne je vytvorený vo vidieckom štýle. Dominantou kaviarne sú bar, stoly, stoličky z tmavého dreva a premyslené detaily. Nájdete tu aj vzácne kúsky, ktoré majitelia získali v blízkych starožitnostiach. Ak potrebujete dobiť energiu, akosi prirodzene ju získate z červenej steny a pohodlného koženého gauča. V Kafe Sýpka si dali naozaj záležať na každom detaile. Od keramických hrnčekov, ktoré vyzerajú ako smaltované, čerstvých kvetov vo váze až po originálne džbániky na mliečko. Svoje čaro má tiež krásna terasa. Slnečné lúče, kvety a vždy upravený trávnik vo vás vzbudia jednoducho pocit krásna.

Tip: Dajte si domáce koláče, či výbornú kávičku značky ORO z rodinnej pražiarne v Žiline. Majitelia sa snažili do svojho podniku priniesť čo najviac slovenských produktov.


O Cíferi:

Romantická obec blízko Trnavy. Nájdete v nej starú sýpku, z ktorej  je teraz kaviareň. V obci sa nachádza rybník, kde sa okrem iného konajú aj detské rybárske súťaže. Cez Cífer v rokoch 1917 –  1945 prechádzala úzkokoľajová železnica ťahaná koňmi.

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: SNP 79/1, 919 43 Cífer
GPS:48.3139002, 17.4875861