Kaviareň Leháro, Trnava

Zdroj: Kávičkári.sk

Vyzerá ako obývačka po babičke, vonia po koláčoch a dobrej káve. Navyše je plná detského smiechu. Tak poďte si s nami urobiť radosť a vyleňošte sa v Leháre.
Zelené steny, retro nábytok, čipkované dečky a také milé, aj komunistické doplnky. Najznámejšia trnavská obývačka láka už roky svojou tajomnou romantikou. Veď kde inde si môžete posedieť na strunových gaučoch pri šálke kávy s vintage cukorničkou? Všetko tu odkazuje na štýl našich babičiek a prababičiek, či už knihy, gramofón alebo nezvyčajné sošky a dekorácie. Pokiaľ máte chuť na dobrú kávu, na výber máte prémiovú 100 % arabiku značky Green Plantation. V Leháre si môžete vychutnať aj alternatívne spôsoby príprav tohto lahodného moku. Klientela kaviarne je rôznorodá – nájdete tam mamičky, a to najmä vďaka sympatickej spolumajiteľke Lehára Slávke, ktorá je sama maminou. Snažila sa v kaviarni vytvoriť priestor, kde by sa ľudia mohli pohodlne stretávať, ale zároveň využívať služby špičkovej kaviarne. Nechýbajú, samozrejme, ani študenti či biznismeni. S večerom sa mení aj nálada podniku. Často sa v ňom konajú rôzne prednášky, cestovateľské eventy či bazáre. Pokiaľ máte hlad, skúste chrumky či zapekané bagetky, mix pomazániek, hummus či obľúbený cheesecake od Pána Koláčika.

Tip: Leháro poskytuje viac skvelých zákutí – od chladného suterénu až po krytú terasu, ako inak s množstvom miesta na leňošenie.

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Františkánska 18, 917 01 Trnava
GPS:48.380482, 17.582817