Kaviareň Medúza Caffé, Hlohovec

Zdroj: Kávičkári.sk

Aj malé mesto v Trnavskom kraji, akým je Hlohovec, sa môže popýšiť peknou kaviarňou, ktorá má šmrnc. „Medúzu“ možno nenájdete na prvýkrát, avšak hľadanie stojí zato. Ukrytá je v malej a úzkej pasáži v centre mesta. Obrastená padavým viničom poskytuje ten správny pocit počas každého ročného obdobia.
Kaviareň Medúza Caffé otvorila v magický dátum 11. 11. 2016 mladá podnikateľka Bronislava Vojteková. Ona sama pochádza z „kávičkárskej“ rodiny. Už aj jej sestra kedysi prevádzkovala kaviareň, ktorá niesla názov Medúza Caffé. Tento si neskôr „požičala“ alebo zdedila ona a teraz si už takmer dva roky môžu Hlohovčania vychutnávať príjemnú atmosféru a lahodnú kávu v jej priestoroch. Mnohí podnik však nevnímajú ako „Medúzu“, ale skôr ako „u Bronky“, keďže majiteľka je často prítomná na rajóne aj za malým barom. Interiér je zariadený skôr vo vintage štýle. Ústredným motívom sú zrkadlá, ktoré nie sú iba na stoloch, ale aj na strope. Zaujímavosťou je, že na niekoľko týždňov v roku sa z kaviarne stáva aj galéria. Na stenách v Medúza Caffé už vystavovali svoje diela viacerí hlohovskí maliari. Špecialitou podniku sú domáce limonády či koláče a nechýbajú ani raw, ktoré sú skutočne znamenité. No a každý kávičkár si určite pochutí na káve značky Montecelio, ktorú nájdete napríklad aj v trnavskej Synagóga Café. Ak máte chuť na čokoládu, v Medúza Caffé ponúkajú tú pravú z Belgicka. Najmä v zime sa kaviareň špecializuje aj na široký sortiment rumov pre pánov, ako aj horúcich limonád.

Tip: V Medúza Caffé si môžete počas pracovného týždňa vychutnať raňajky. Ponúkajú domáce nátierky, ku ktorým podávajú čerstvú zeleninu a fresh.

O Hlohovci:

Prvá písomná zmienka o meste pochádza zo Zoborskej listiny z roku 1113. Nezvyčajný názov mesta je odvodený od liečivej rastliny hloh, ktorá rastie v okolí. Hlohovec sa pýši zámkom obkoleseným bohatým parkom s francúzskymi terasami. V meste sa nachádza aj hvezdáreň a planetárium, ktorú radi navštevujú aj deti zo základných škôl.

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Pribinova 13, 920 01 Hlohovec
GPS:48.427661, 17.800156