Kaviareň Positivo - café & bar, Senica

Zdroj: Kávičkári.sk

Cez deň kaviareň, v noci bar. Hodiny za barom ukazujú nielen čas, ale aj to, ako sa miesto počas dňa mení. Positivo je pre Seničanov miestom na rýchlu kávu, ale aj oddych či rande pri drinku.
Príbeh, keď sa do podniku zamilovali jeho zamestnanci a rozhodli sa ísť ďalej, je ojedinelý a vzácny. Aj táto skutočnosť nám napomáha k tomu, že sa na Positivo pozeráme o čosi vrúcnejšie. Štýlový priestor v Senici naozaj prináša príjemné pocity. Môže zato aj skutočne pekné zariadenie, zladené do detailov. Pruhované tapety, lampy či hodiny nad barom, ktorými sa architekt inšpiroval v známom nitrianskom podniku Záhir. Do Senice chcel priniesť dávku noblesy a starej elegancie a myslíme, že sa mu to podarilo. Positivo si radi vychutnávajú Seničania aj okoloidúci. Aby vyšli noví majitelia Roman Maca a Tomáš Kolibecký v ústrety všetkým, rozhodli sa, že rozšíria prevádzku o nefajčiarsku časť, kde nájdete aj koláče od víťazky Masterchef Michaely Králikovej. Samozrejmosťou je aj detský kútik. Sami majitelia majú malé deti a vedia, že vytvoriť niečo pekné aj pre mamičky a ratolesti s kvalitným servisom je v Senici viac než potreba. Pokiaľ máte chuť na kávičku, ste na dobrom mieste. Personál vám rád pripraví kávu značky Manuel, ale vychutnať si môžete aj Ebenicu. Kto rád testuje nové chute, iste ocení možnosť zakúpiť si špeciálne jednoodrodové kávičky, ktoré pre Positivo napražil Ritual Coffee z Trnavy.

Tip: Každý jeden hosť si musí obľúbiť domáce limonády, ktoré v Positive pripravujú z fantastických sirupov z Herbertu. Rovnako nepohrdnite ani vínkom, majitelia stavili na slovenských Mrva & Stanko, Golguz a Karpatskú Perlu, ale nájdete tu aj legendárne novozélandské sauvignony z oblasti Marlborough.


O Senici:

Prvá zmienka o meste pochádza z roku 1256, z listiny, ktorú vystavil kráľ Belo IV. Mestečkom, nachádzajúcom sa na Záhorí, prechádza významná spojnica medzi Českom a Slovenskom. V Senici sa nachádza obľúbená vodná nádrž Kunov, ku ktorej vedie cyklotrasa priamo z mesta. V blízkosti mesta sú kúpele Smrdáky, ktorých voda blahodarne pôsobí na ľudí s kožnými ochoreniami.
 

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Hviezdoslavova 484/6, 905 01 Senica
GPS:48.6812869, 17.3663374
Web stránka: https://positivocafebar.sk/
Email: positivo@positivocafebar.sk