Kaviareň Presto, Holíč

Zdroj: Kávičkári.sk

Kaviareň ukrytá v rodinnom dome je ikonou Záhoria. Jej poznávacím znamením je kvalitný servis, na ktorý dohliadajú priamo majitelia.
Z hotelovej akadémie priamo do kaviarne. Aj tak by sa dala popísať cesta majiteľov podniku Presto Adely a Petra Machlicovcov. Presto si už niekoľko rokov drží prím medzi prevádzkami na Záhorí. Elegantný a nadčasový interiér v niečom pripomína lobby luxusného hotela, až vám bude ľúto, že nemôžete ostať na noc. Môže zato zrejme koberec, ktorý je natiahnutý po celej kaviarni, ale aj útulné gauče či elegantné lustre. Kaviareň je vhodná na rande, oslavu, ale aj biznisové stretnutie a je rozdelená na fajčiarsku a nefajčiarsku časť. Príjemná obsluha si zaslúži pochvalu a pravidelne ju dostáva aj na sociálnych sieťach. Určite vďaka prítomnosti profesionálov - majiteľov, ktorí si svoje kaviarenské „dieťa“ úzkostlivo strážia. Hostí potešia kvalitne pripravenou kávičkou značky Paraná. Milovníci piva sa potešia čapovanému Bernardovi z českého rodinného pivárstva. Mnohí zákazníci chodia na dezerty, ktoré sú domáce a vždy pripravené na mieste priamo majiteľkou Adelkou. Špecialitou podniku sú „koláče mesiaca“, teda cheesecakey, vždy s inou zaujímavou príchuťou.

Tip: Ak to počasie dovolí, vychutnajte si posedenie na terase s domácim ľadovým čajom. Pokiaľ sa do Presta chystáte z väčšej diaľky, odporúčame vám rezerváciu stola.

O Holíči:

Holíč je vstupnou bránou do Českej republiky na ceste, ktorá spája Trnavu s Brnom. Mesto sa prvýkrát písomne spomína v roku 1205 ako WYWAR. Určite nevynechajte ani návštevu Holíčskeho zámku, kde sa v lete koná množstvo podujatí. Známou historickou pamiatkou mesta je aj kamenný veterný mlyn. Holíč bol preslávený výrobou jemnej keramiky známej ako „Holíčska fajansa“.


Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Hollého 35, 908 51 Holíč
GPS:48.819205, 17.157333