Kaviareň Thalmeiner, Trnava

Zdroj: Kávičkári.sk

Ikonou trnavskej, ale pokojne povedzme aj celoslovenskej kaviarenskej scény, je iste Thalmeiner. Miesto, kde sa skutočne „nešetrilo“, sídli na Trojičnom námestí v Trnave. Kúpte si lístok do čias minulých a vojdite!
Noblesa a elegancia ako za prvej republiky. Atmosféra miesta vás dostane hneď pri mohutných drevených dverách. Úctivý personál sa zvŕta na rajóne aj za barom, a vy máte zrazu pocit, že ste skrátka v Thalmeineri. Veď ikonickou sa táto kaviareň nestala len pre nič za nič. Môže za to rodina Trnkovcov, známi filantropi z Trnavy.  Ale aj zamestnanci, ktorí sú srdcom podniku, ale aj precízne doladený dizajn. Aj keď je kaviareň rozdelená na viac častí, každá je čarovná. Či už je to „stará“ časť s mozaikovou podlahou, vzorovanými tapetami a elegantnými dámami na obrazoch, alebo nová časť s krbom a stenami plnými kvetov. Každý Trnavčan by mal mať za sebou raňajky u Thalmeinera, ktoré sa časom zmenili na brunch podávaný až do 14.00 hodiny. Pretože užívať si život sa oplatí! Brunch je veľmi obľúbený, takže sa pokojne môže stať, že si na svoje miesto budete musieť chvíľku počkať. Menu je krátke, čo zjednodušuje aj možnosti výberu. Mozgové závity však asi zapracujú pri vitrínkach s koláčikmi, ktoré sú, samozrejme, domáce. Nájdete medzi nimi klasiky, ale aj bezlepkové torty, či sezónne aj raw koláčik.

Tip: Green Plantation je jedna z najlepších slovenských pražiarní a práve kávu od nej si Thalmeiner vybral ako svoju nosnú kávu. 100 % arabika vás prekvapí kyslejšími tónmi. Vychutnajte si preto aj možnosti alternatívnych príprav kávy, kde najviac vyniknú farby a tóny tohto nápoj.

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Trojičné námestie 4, 917 01 Trnava
GPS:48.377944, 17.58582
Web stránka: https://trnka.sk/thalmeiner/
Email: thalmeiner@trnka.sk