Kaviareň Villa Vodička, Piešťany

Zdroj: Kávičkári.sk

Ak si chcete užiť atmosféru Paríža za čias Ľudovíta XIV., určite navštívte kaviareň Villa Vodička v srdci známeho slovenského kúpeľného mesta Piešťany. Noblesa miesta dostane každého a atmosféru dotvára nielen historický nábytok, klasická hudba, ale aj milý personál.

Kaviareň otvorili v októbri 2017 a jej majiteľ pán Vodička dodal starším priestorom nádych luxusu, elegancie a dobovosti. Už pri príchode vás privíta príjemne chladivá terasa, ktorá je obrastená brečtanom. Celý interiér kaviarne však pôsobí ako hotové umelecké dielo. Zaujímavosťou je, že sa vo vnútri nachádza časť pôvodnej podlahy starej viac ako 140 rokov. V priestoroch kaviarne nájdete aj šach, ktorý si počas posedenia môžete zahrať. Každú sobotu hrá v kaviarni živá hudba. Počas bežných dní v týždni si môžete vypočuť Mozarta alebo Beethovena a po 17. hodine si hostia vychutnávajú jazz či rock and roll. Okrem kávy pre skutočných labužníkov, 100 % arabiky francúzskej značky Franck, si hostia môžu vychutnať limonády z domácich sirupov, bezlepkové aj vegánske koláče, z alkoholu kvalitné české vína, kubánske rumy, koňaky či londýnsky gin. K špecialitám Villy Vodičky patrí aj čapované nepasterizované pivo značky Frambor. Oddýchnuť si v priestoroch, ktoré na vás dýchajú históriou a eleganciou, určite poteší každého kávičkára, ktorý zavíta do malebných Piešťan.

Tip: Objednajte si kávu zalievanú liečivou piešťanskou vodou, tzv. vajcovkou, ktorá je špecialitou podniku. Možno tak ulahodíte nielen vašim chuťovým bunkám, ale aj zdraviu.

O Piešťanoch:

Piešťany sú zrejme najslávnejším kúpeľným mestom na Slovensku. Symbolom kúpeľov, neskôr aj celého mesta, sa stala socha „barlolámača“. Piešťany disponujú množstvom zelene – prekrásne parky očarili nielen kúpeľných hostí.

Zdroj: Kávičkári.sk

Kontakt
Adresa: Námestie Slobody 23, 921 01 Piešťany
GPS:48.588774, 17.834493
Web stránka: https://villavodicka.sk
Email: info@villavodicka.sk