Kunovská Priehrada

Zdroj: Archív Trnavského samosprávneho kraja

Kunovská priehrada je prímestskou rekreačnou oblasťou. Od okresného mesta Senica je vzdialená 5 km smerom severovýchodným na výbežku Bielych Karpát smer Myjava. Lákavou atrakciou sú preteky tzv. "Dračích lodí" ktoré sa zvyknú konať raz do roka. Okolo vodnej nádrže nájdete trávnaté plochy a pieskovú pláž v dĺžke 250 m. Vodná plocha je vhodná na kúpanie, bezmotorové člnkovanie a rybolov (možnosť zakúpenia hosťovacieho rybárskeho lístka).

V areáli sa nachádza veľké množstvo aktivít pre všetky vekové kategórie, ako napríklad minigolf, tenisové a volejbalové ihrisko, ruské koľky a unikátne obrie šachy.Pre deti sú tu hojdačky, preliezačky a pieskoviská.

Pre peších turistov, cykloturistov i in-line korčuliarov je Kunovská priehrada spojená s mestom cyklotrasou vedúcou peknou prírodou popri potoku Teplica.

Rekreačná oblasť je vybavená veľkým parkoviskom, prezliekárňami, sociálnymi zariadeniami, lodenicou (požičovňa lodiek a vodných šliapadiel). Počas letnej sezóny sú v prevádzke aj reštaurácia, bufet, potraviny a stánky s občerstvením.

Kontakt
Adresa: Kunov, 905 01 Senica
GPS:48.707062, 17.40847