Penati Golf Resort, Šajdíkove Humence

Fotka od: Martin Žilka / PhotoMartini.com

Penati Golf Resort Šajdíkove Humence sa rozprestiera na ploche 217 hektárov
 v nádhernej a dych vyrážajúcej prírodnej scenérii Záhoria. Nachádza sa uprostred borovicových lesov Malých Karpát
v blízkosti mesta Senica, v katastri obce Šajdíkove-Humence, menej ako hodinu cesty autom z Bratislavy a ca 20 minút od česko-slovenského hraničného prechodu Kúty. Projekt pozostáva z dvoch 18-jamkových ihrísk: Nicklaus Design Legend Course a Heritage Course. Golfisti si svoje odpaly vychutnávajú na teréne s piesočnými dunami, ktoré sú prírodnou zvláštnosťou tohoto regiónu. Piesočné podložie ihriska zaručuje, že si terén zachová svoj pôvodný charakter aj po daždi, preto tu golf pulzuje od skorej jari až do neskorej jesene.

Špecialitou rezortu je najdlhšia jamka v Európe – 716 m a 11 odpalísk. Penati Golf Resort je najväčší golfový areál na Slovensku a je zaradený medzi najlepšie európske ihriská "World of Leading Golf". Ako jediný zástupca zo Slovenska je Penati Golf  Resort uvedený v rebríčku najlepších ihrísk kontinentálnej Európy "TOP 100 GOLF COURSES OF CONTINENTAL EUROPE" podľa www.top100golfcources.co.uk

Ako jediný slovenský golfový rezort je zaradený aj v rankingu najlepších európskych golfových rezortov "TOP 100 GOLF COURSES IN CONTINENTAL EUROPE", ktorý zostavuje mienkotvorný britský časopis GOLF WORLD. A ocitol sa aj vo výbere "BEST GOLF COURSES IN 206 COUNTRIES" najčítanejšieho golfového magazínu na svete GOLF DIGEST. Penati Golf Resort je aj držiteľom ocenenia "EUROPEAN ENVIRO OSCAR" za rešpektovanie a ochranu prírodných krás krajiny. Medzi najnovšie ocenenia rezortu pribudli ocenenie World of Leading Golf Best Overall Impression 2017 a ocenenie World of Leading Golf Best Course Condition 2018.

zdroj: Penati Golf Resort

Kontakt
Adresa: Šajdíkove Humence 453, 906 07 Šajdíkove Humence
GPS:48.653217, 17.309365
Web stránka: http://www.penatigolfresort.sk/
Email: info@penatigolfresort.sk