Pivovar Sandorf, Prievaly

Zdroj: Archív Trnavského samosprávneho kraja

Prievalský pivovar Sandorf na Záhorí, v okrese Senica, je pivovar, penzión, reštaurácia a kúpele v jedinečnom spojení. Penzión ponúka hosťom ubytovanie v útulne zariadených izbách a apartmánoch, reštaurácia ponúka okrem denného menu aj tradičné európske jedlá a samozrejme pivné špeciality. Pivovar Sandorf vyrába rôzne druhy pív pod vlastnou značkou, ktoré si môžete vychutnať v tunajšom Šandorfskom šenku. Sústreďuje sa na výrobu pív s vrchným aj spodným kvasením. Medzi najznámejšie druhy patria ležiaky- svetlá 11°, polotmavá 12° a tmavá 12°, pestrá je aj ponuka pív IPA, Ale a belgických špeciálov. Pivovar má v ponuke špeciály a sezónne pivká. Obľúbené sú aj pšeničné pivá 12°, pivá 12° s príchuťou višne, čučoriedky, horkého pomaranča, cappuccina alebo medu.

Originalitu tohto pivovaru dotvárajú pivné kúpele a welness. Môžete sa vykúpať a oddýchnuť v pivom kúpeli, ktorého mladé pivo Sandorf je veľmi bohaté na vitamíny sk. B. Pivný kúpeľ trvá 30 minút a nasleduje odpočinok po pivnom kúpeli ďalších 30 minút. Milovníci lokálnych, domácich pív majú možnosť prehliadky tohto malého pivovaru a vidieť celý proces varenia piva. Pivovar organizuje Záhorácky pivný festival priamo v obci Prievaly. Pivovar sa môže pochváliť svojou kvalitou pív, za ktorú dostalo významné ocenenia: Prievalský pivovar Sandorf – Objav roka 2011, Pivné kúpele Sandorf – Objav roka 2012 cena Slovenskej pivovarníckej akadémie, Zlatý destilát Dunaja 2012 – zlato pre Pivovicu Sandorf.

Príďte ochutnať pivko Sandorf, oddýchnite si, zrelaxujte v príjemnom prostredí pivovaru a reštaurácie, alebo si poležte v pivnom kúpeli pivovaru Sandorf.

Kontakt
Adresa: Prievaly 79, 906 34 Prievaly
GPS:48.556991, 17.348452
Web stránka: http://www.sandorf.sk/pivovar/
Email: kupele@sandorf.sk