Slovakia Ring, Orechová Potôň

Zdroj: Archív Trnavského samosprávneho kraja

Zažite jedinečné športové zážitky na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni. Slovakia Ring je profesionálny a univerzálny motoristický areál, ktorého dominantou je pretekárska dráha disponujúca homologáciou Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) II. stupňa, ako aj Medzinárodnej motocyklovej federácie (FIM). Areál Slovakia Ring prináša okrem profesionálneho motoršportu aj jedinečnú šancu zdokonaliť si svoje vodičské schopnosti, vyskúšať si rýchlu jazdu, precvičiť techniku, vychutnať si radosť zo slobody za volantom.


Autorom projektu je skúsený rakúsky architekt Hans Roth, ktorý je taktiež autorom viacerých obdobných projektov na území Rakúska a Maďarska. Toto univerzálne a profesionálne motoristické zariadenie je pilotné a zatiaľ jediné svojho druhu na území Slovenskej republiky.


Parametre okruhu zaraďujú Slovakia Ring medzi najdlhšie trate Európy. Celková dĺžka trate je 5 922 m, šírka trate má 12 m, dĺžka cieľovej rovinky - 900 m a šírka cieľovej rovinky činí 20 m. Technickou náročnosťou je veľkou výzvou aj pre tých najskúsenejších, dimenzie výbehových zón zaručujú maximálnu bezpečnosť. Na dráhe sa nachádzajú štyri umelo vytvorené prevýšenia, tzv. horizonty, ktoré sú spestrením celej dráhy a jazdcom dodajú ďalší adrenalín.


Pretekársky okruh si môže okrem profesionálnych tímov vyskúšať aj bežná verejnosť. V rámci voľných jázd AUTO je k dispozícii kompletné zabezpečenie na dráhe a zajazdiť si môžete či už na vlastnom aute alebo na niektorom prenajatom. Kúpiť voľnú jazdu si môžete cez eshop alebo priamo na mieste, registrácia vopred nie je nutná. Ak si vyberiete niektoré auto z našej požičovne, tu už rezervácia vozidla vopred je potrebná.


Zdroj textu: www.slovakiaring.sk

Kontakt
Adresa: Slovakia Ring, Orechová Potôň
GPS:48.0545009, 17.5655712
Web stránka: https://slovakiaring.sk/
Email: info@slovakiaring.sk