Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s

Zdroj: Archív Trnavského samosprávneho kraja

Piešťany, malebné kúpeľné mesto medzi pohoriami Malé Karpaty a Považský Inovec, cez ktoré preteká najdlhšia slovenská rieka Váh. Základom pre vznik Piešťanských kúpeľov boli prírodné liečivé zdroje – termálna minerálna voda a unikátne sírne liečivé bahno. Kúpele Piešťany patria k popredným kúpeľom v Európe v liečbe reumatizmu, rehabilitácie pohybového aparátu a nervového systémui už viac ako 100 rokov. Unikátne pramene sírnej termálnej minerálnej vody v najväčších slovenských kúpeľoch majú teplotu 67-690C. Voda vyviera z hĺbky 2000 m, usadeniny vznikajúce v mieste výverov vody tvoria základ liečivého sírneho bahna, ktoré má mimoriadny liečivý účinok na zápalové ochorenia a aplikuje sa formou rôznych zábalov. Piešťanské bahno je unikátom nielen v Európe, ale aj na svete. Kúpele ponúkajú okolo 60 rôznych liečebných procedúr. Kúpele sa stali svetoznámymi nielen vďaka liečbe reumatizmu a liečbe pohybového aparátu, ale aj vďaka bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, možnostiam športového vkúyžitia a aktívnemu oddychu. Kúpeľný ostrov je oázou pokoja a relaxu. Prekrásny pestovaný kúpeľný park s leknínovými jazierkami je ideálny na prechádzky. Domáce a medzinárodné špeciality ponúka návštevníkom množstvo kaviarní a reštaurácií na Kúpeľnom ostrove.

Plný komfort domácim a zahraničným návštevníkom poskytujú jednotlivé kúpeľné domy.

Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel

V krásnej secesnej budove umiestnenej v tichej zeleni Kúpeľného ostrova sídli od roku 1902 prvý 5-hviezdičkový hotel na Slovensku. Veľkolepú minulosť hotela môžu návštevníci precítiť v bohato zdobenej reštaurácii Grand. Hotel slávny po celom svete už viac než 100 rokov ponúka kúpeľné a liečebné procedúry. Účinok prírodných liečivých zdrojov je využívaný pri kvalitných procedúrach v kúpeľoch IRMA, v ktorých sa nachádza aj jedinečné historické bahnisko.

Esplanade Ensana Health Spa Hotel

V priestrannom 4-hviezdičkovom hoteli stojacom na Kúpeľnom ostrove sa nachádza najväčšie balneoterapeutické centrum v Európe – Balnea Health Spa, ktoré ponúka špičkové kúpeľné služby využívajúce špeciálne prírodné liečivé zdroje – termálnu vodu a sírne bahno. Hotel ponúka dostatok priestoru na prácu vo svojich konferenčných priestoroch.

Splendid Ensana Health Spa Hotel

3-hviezdičkový hotel s výnimočným postavením ponúka svoje služby od roku 1971. Hotel sa nachádza na Kúpeľnom ostrove a je priamo spojený s najlepším kúpeľným komplexom na Slovensku – kúpeľným domom Balnea. Neďaleko hotela sa nachádza veľké fitnescentrum a aj 9-jamkové golfové ihrisko Golf Club Piešťany. S hotelom je tiež spojené Kongresové centrum Kúpeľného ostrova.


Pro Patria Ensana Health Spa Hotel

Hotel ležiaci v srdci Kúpeľného ostrova bol pôvodne postavený v roku 1916. Dnes je to nádherne zrekonštruovaný 2-hviezdičkový hotel, ktorý ponuka rôzne terapeutické a omladzujúce wellness procedúry, ako aj rôzne kultúrne a voľnočasové aktivity.

Jalta Ensana Health Spa Hotel

V centre Piešťan, v historickom a pokojnom prostredí sa nachádza 2-hviezdičkový kúpeľný hotel. Na príjemné prechádzky medzi procedúrami sa dá využiť neďaleký Kúpeľný park. Okrem ubytovania v hoteli Jalta je možné ubytovať sa v ďalších dvoch neďalekých objektoch - objekt Smaragd a objekt Šumava. Účinné liečebné a wellness procedúry, ako aj výborné hotelové služby ponúkajú všetky 3 objekty. Liečebné procedúry sa realizujú v neďalekých kúpeľoch Napoleon Health Spa.

Vila Trajan Ensana Health Spa Hotel

Popredný kúpeľný hotel sa nachádza neďaleko Napoleon Health Spa na pešej zóne v Piešťanoch. Elegantná vila, ktorá pôvodne slúžila ako kúpele, bola postavená v roku 1928. Vila ponúka hosťom príjemnú atmosféru a bezkonkurenčné liečebné a wellness procedúry, ktorí využívajú termálnu minerálnu vodu a sírne bahno. Oddych na terase alebo prechádzky v Kúpeľnom parku za prítomnosti pávov a vzácnych bažantov si obľúbili hostia Vily Trajan.

Kontakt
Adresa: Winterova 29, 921 01 Piešťany
GPS:48.589222, 17.83626
Web stránka: http://www.kupelepiestany.eu/
Email: booking@spapiestany.sk