Smolenické leto

Zdroj: Archív Trnavského samosprávneho kraja

Smolenice majú unikátnu atmosféru. Miestny zámok pod malebnými vŕškami Malých Karpát je skvelým miestom pre oddych a menší únik zo všednej pracovnej reality. Čarovnému prostrediu dodáva nový rozmer festival, plný koncertov a zábavy pre celú rodinu. Vrchy Malých Karpát spolu s ikonickým zámkom patria v širokom okolí k tým najpríjemnejším miestom pre víkendový oddych. OZ Smoleničan každoročne pripravuje pestrý program koncertov a rodinných podujatí. Návštevníci kultúrneho leta sa môžu tešiť na slovenskú hudbu, na ostrieľaných ale i začínajúcich spevákov z domácej scény. Na podujatiach majú neodmysliteľné miesto aj ďalší umelci – či už herci, remeselníci, alebo kulinári. Pri rozprávkach, skvelej hudbe a vôňach chutného jedla sa tu môžu stretávať susedia, známi či návštev­níci zo širokého okolia. Smolenice tak každé leto ožívajú v tónoch lokálneho rodinného festivalu. Také je Smolenické leto! 

Koncert Richard Müllera v prírodnom amfiteátri pod Smolenickým zámkom zaháji letnú sezónu Smolenického leta. Počas leta sa môžete tešiť na Cigánskych diablov či na koncerty mnohých ďalších slovenských spevákov, ktorí vedia poriadne rozprúdiť náladu. Nádvorie Smolenického zámku sa v auguste premení na svet stredovekých rytierov, drakov a princezien. Pre tých najmenších sa tu uskutočnia Dračie dni. Tešiť sa môžete na dračie divadielko, dračie rozprávky, streľbu z luku či prehliadku zámku s výstupom na zámockú vežu. Nechajte sa vtiahnuť priamo do deja a prežijete tak napínavé príbehy, ktoré sa rozhodne nezaobídu bez aktívnej účasti malých bojovníkov a víl. Keby sa Vám zachcelo len tak leňošiť a užívať si slnečnú víkendovú pohodu na lúkach anglického parku, ktorý je súčasťou romantickej siluety zámku, v júli je pre Vás pripravený piknik a zábava pre celú rodinu! Letným popoludním vás budú sprevádzať detské predstavenia, dobrá hudba a zaujímavá ponuka sprievodných aktivít na nádvorí Smolenického zámku.

Festival nie je však len o rozprávkach, zábave a hudobných zážitkoch. Festivalom sa každoročne pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú. Z každého predaného lístka putujú 2 % na liečbu Emky Krajčírovej z Nadácie ADELI. Príďte sa teda zabaviť do Smoleníc a prispejte tým aj na dobrú vec!

Autor: OZ Smoleničan

Zažite víkendy plné zážitkov a neopakovateľných chvíľ. To všetko na nádvorí čarovného Smolenického zámku. Viac informácií nájdete na stránke

Kontakt
Adresa: Zámocká 18, 919 04 Smolenice
GPS:48.513547, 17.432247
Web stránka: https://smolenickeleto.sk/
Email: Pavol@SmolenickeLeto.sk