Splav Malého Dunaja

Fotka od: Thermalpark Dunajská Streda

Splav Malého Dunaja patrí k neopakovateľným zážitkom trávenia voľného času. Splav sa organizuje od poldenného až po 3 dňový. Počas splavu rieky je možné zastaviť sa alebo táboriť pri jedinečných drevených vodných mlynoch v Jelke a Tomášikove. Splav je vhodný aj pre začiatočníkov, kamarátov, rodiny s deťmi, ale aj pre firemné akcie a teambuilding, či rôzne pracovné stretnutia a školenia. Najlepším obdobím na splav sú mesiace apríl až september.

Nechajte sa zlákať na splav Malého Dunaja po niektorej z obľúbených trás:

Nová Dedinka – Jelka:

Patrí k najobľúbenejším trasám, splav po tejto trase trvá približne sedem hodín, po trase sú 4 bufety s možnosťou výberu zo širokej ponuky jedál a občerstvenia. Pri Janíkoch sa profil rieky jemne mení na pereje. Splav končí v príjemnej atmosfére Mlyna v Jelke, kde je možné kempovanie, resp. krátka prehliadka dopĺňaná atmosférou bufetov a vodákov.

Hurbanova Ves - Jelka:

Nenáročný splav v tej najkrajšej časti Malého Dunaja je určený pre začiatočníkov, rodiny s malými deťmi či nedeľné popoľudnie. Celý splav trvá 4 hodiny, začína sa v Hurbanovej Vsi v príjemnom prostredí na lúke, ktoré ponúka aj možnosť opekačky. Možnosť nechať odparkované auto, po ukončení splavu je zabezpečená doprava mikrobusom k autu.

Jelka - Tomašíkovo, Jahodná:

Splav na Malom Dunaji trvajúci približne na 6 hodín, možnosť obedu v parku Madarasz. Malý Dunaj na mnohých častiach pripomína veľkú a širokú rieku. Na tomto úseku je nutné prenášať kanoe pri Tomašíkovskej elektrárni. Pár minút za elektrárňou sa nachádza jedinečný Tomašíkovský vodný mlyn. 15 minút od mlyna je možnosť kempovat na krásnom a čistom Tomašíkovskom jazere. Platený kemp s wc a bufetmi. Pre tých čo majú chuť, je možnost kúpiť povolenku a chytať ryby. Pre vodákov, ktorí uprednosťňujú dlhé trasy je možné splaviť sa až do Jahodnej, kde je výborná reštaurácia Alba regia s kempom.

Jahodná - Topoľníky:

Splav na nižšom toku rieky s perejami, ondatrami a kŕdľami labuti. Malý Dunaj tu ponúka množstva príležitostí na opekanie či kempovanie. Splav je možné spestriť kempovaním a kúpaním sa v termálnom parku Topoľníky s obzvlášť liečivou vodou.

Kontakt
Adresa: Vodný mlyn a skanzen v Jelke, 925 23 Jelka
GPS:48.124645, 17.505075
Web stránka: www.splavmalehodunaja.sk
Email: ladislav.krechnyak@gmail.com