Vážska cyklomagistrála (Horný Čepeň - Sereď - Šaľa)

Zdroj: časopis Biker

Cyklistické trasy v Podunajsku majú väčšinou jedného spoločného menovateľa - vodu. Medzi ne patrí aj Vážska cyklomagistrála.

Vážska cyklomagistrála (Horný Čepeň – Sereď - Šaľa) križuje Nitrianskym a Trnavským krajom. Trasa sa začína v obci Horný Čepeň, a do Serede pokračuje po hrádzi. Pri cestnom moste ponad Váh (cesta I.triedy č. 62) má ľavotočivý charakter, prejde popod most a vyjde späť na hrádzu.

V časti „Pri Niklovej Huti“, sa povrch hrádze mení na prašné vyjazdené pruhy. Trasa križuje okraj obce Váhovce, stavba hrádze sa mení na asfaltovú cestu, pokračuje cez lokalitu Kaskády okolo malebnej VN Kráľová.

Trasa sa končí v Šali pri moste ponad Váh - cesta I.triedy č. 75. Tu sa cykloturistická trasa č. 002 - Vážska cyklomagistrála rozdeľuje s modrou cykloturistickou trasou č. 2207 - Okolo VN Kráľová, s ktorou viedla v súbehu od mesta Sereď.

Náročnosť:

Nenáročná trasa bez prevýšenia je dĺžkou a profilom vhodná pre cyklistov, ktorú uprednostňujú rovinu a menej namáhavú cyklistiku. Iba štrkový povrch na hrádzi, miestami s väčšími kameňmi narúča celkovú pohodlnosť, avšak aj táto časť sa dá prejsť po súbežnej ceste. Na trasu sú najvhodnejšie trekingové bicykle. Celkovo je trasa orientačne nenáročná.


Farba: červená
Evidenčné číslo: 002
Dĺžka (km): 22,7 (16,2 v TT kraji)
Prevýšenie: 0/22 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, štrk

Pre viac informácií o trase a prehľadnú mapku kliknite sem.

Kontakt

Kategórie: #Cyklistika