Každú sobotu, nedeľu a vo sviatok až do 30.9.2021

Cena lístka:

Mestský úrad Dunajská Streda – Gabčíkovo – Vojka n./D - Čunovo cyklokompa – Hamuliakovo Cyklokompa


Cyklotrasa Dunajská cyklistická cesta č. 001a

Čunovo – Vojka nad Dunajom – Bodíky – Gabčíkovo a späť

Kam sa vydať z Čunova

Cyklotrasa 2

Štart/ Cieľ: Čilistov

Šamorín – Čilistov (Hotel Kormorán ) – Kyselica – Vojka nad Dunajom – Čunovo - Šamorín – (Hotel Kormorán)Na trase sa oplatí vidieť

Areál vodných športov Čunovo

Navštívte umelý vodný kanál, ktorý býva dejiskom majstrovstiev sveta vo vodnom slalome a aj iných podujatí. Okrem obdivovania neopísateľnej atmosféry búrlivej vody, si môžete skúsiť aj niektoré jedinečné adrenalínové aktivity, ako napríklad hydrospeed, vodné skútre, wakeboarding za člnom, aqauzorbing či paintball. Nachádza sa tu aj off-road dráha, na ktorej si návštevník môže zajazdiť na štvorkolkách. Priamo z areálu je možné začať splavovať staré koryto Dunaja – Bodické ramená.


Galéria Danubiana

Danubiana Meulensteen Art Museum je jedno z najromantickejších múzeí moderného umenia v Európe. Od roku 2000 sa tam uskutočnilo desiatky výstav najprestížnejších osobností slovenskej, európskej a svetovej výtvarnej scény, výberovo to boli Joan Miró, Sam Francis, Karel Appel, Magdalena Abakanowicz, Lucebert, Walasse Ting, Antoni Clavé, Martín Chirino, Markus Prachensky, Ilona Kesserü Ilona, Jozef Jankovič, Rudolf Sikora, Vladimír Kompánek, Miroslav Cipár, Vladimír Popovič atď.

V sochárskom parku môžete obdivovať diela významných osobností sochárskej scény, akými sú napríklad El Lissitzky, Magdalena Abakanowicz, Jim Dine, Hans van de Bovenkamp, Jozef Jankovič, Arman, J. C. Farhi, Vladimír Kompánek, Rudolf Uher a pod.

Počas prechádzky po pochôdznej časti strechy múzea si môžete vychutnať pohľad na Bratislavu, Malé Karpaty a majestátny tok Dunaja.


Kompa - Vojka nad Dunajom

Kompa menom Ostrava premáva medzi obcami Vojka nad Dunajom a Kyselica cez prívodný kanál Vodného diela Gabčíkovo. Prievozná loď prepravuje miestnych aj turistov s bicyklami a je prevádzka nie je závislá na počasí. Kompa premáva z Vojtky nad Dunajom od 5:00 do 23:30 v 30- minútových intervaloch a späť z Kyselice od 5:10- 23:40. Maximálna kapacita lode je 100 ľudía jazdí maximálnou rýchlosťou 100 km/hod.Trasa Senec – Jelka – Šamorín, Čilistov

Tipy na cyklotrasy a výlety. Pripravili sme pre Vás top trasy...

Čítajte viac
Galéria

Trasa Dunajská Streda – Čunovo - Kompa

Tipy na cyklotrasy a výlety. Pripravili sme pre Vás top trasy...

Čítajte viac
Galéria
Partneri projektu


Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky