Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj vyhlásila v decembri 2020 verejnú súťaž o návrh risografík, ktoré ilustrujú zaujímavosti a príbehy regiónov Trnavského kraja. Cieľom projektu bola najmä podpora ľudí v kultúrnom a kreatívnom priemysle počas obdobia pandémie, kam budú smerovať aj výnosy z predaja risografík. Projekt zároveň podporuje návštevnosť turistických informačných centier a vyzdvihujeme krásy Trnavského kraja.

Do súťaže sa zapojilo celkovo 166 autorov a kolektívov s 366 prácami. Tematicky návrhy zobrazovali turisticky atraktívne miesta z okolia Hlohovca, Piešťan, Trnavy, Záhoria a Žitného ostrova. Najčastejšie sa vyskytujúcimi motívmi boli vodné mlyny na Malom Dunaji, Smolenický zámok, kláštor Katarínka či Kostol svätej Margity Antiochijskej v Kopčanoch. Často vyobrazené boli aj príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, či piešťanského barlolámača. 15 víťazných diel KOCR TK vytlačila technikou tlače risograf v limitovanom počte diela spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane. Diela boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

15 výherných návrhov vytlačených technikou tlače risograf je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

Civitas Trnava

Mgr. art. Veronika Barrera
Čítajte viac

Kúpele Piešťany

Mgr. art. Annamária Digoňová
Čítajte viac

Polomáčané?

Michaela Dunajská
Čítajte viac

Láska rieky prekráča

Sara Hozzánková
Čítajte viac

Splav Malého Dunaja

Katarína Rybnická
Čítajte viac

Kaštieľ s parkom v Dolnej Krupej

Martin Slovík
Čítajte viac

Katarínka

Linda Stopková
Čítajte viac

Cesta za umením - sochy Trnavského kraja

Kristián Štupák
Čítajte viac

Trnavský jarmok

Kateřina Tesařová
Čítajte viac

Víly zo Žitného ostrova

Samuel Velebný
Čítajte viac

Žrebčín v Kopčanoch

Lucia Žatkuliaková
Čítajte viac

Kúpalisko Pác

Klaudia Grancová
Čítajte viac

Kostolík pri Kopčanoch

Patrik Knoblich
Čítajte viac

Šibenica enem pro nás a naše deti

Dávid Pogran
Čítajte viac

Skalica

Daniel Rerko
Čítajte viac
Partneri projektu


Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky