Skúste sa tento rok prekonať a namiesto ponožiek a blikajúcich svetrov darujte niečo, čo má skutočnú hodnotu. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Potešte svojich blízkych výnimočným darčekom, pri ktorom určite ocenia, že k nim neputoval cez pol sveta. Spolu môžete hľadať množstvo tajomných príbehov a odhaľovať veľa významov, ktoré každá risografika ukrýva.

Risografiky si môžete kúpiť buď v turistických informačných centrách v Trnave, Piešťanoch alebo v Dujanskej Strede alebo aj online prostredníctvom nášho listu Ježiškovi a prídu vám doporučene poštou. Akcia trvá len do 20.12.2021.

Vybavte tento rok darčeky pohodlne, bez starostí a s dobrým pocitom.

Cena: 20 eur za kus

Poštovné a balné + 5 eur


Vybavte si viac darčekov naraz a výhodne

AKCIA 3 + doprava zdarma

Vyberte si akékoľvek 3 risografiky a dopravu máte od nás zdarma. Stačí, ak si v zozname vyberiete a zaškrtnete 3 risografiky a poštovné máte automaticky grátis. Akcia trvá len do 20.12.2021.

AKCIA 5 + doprava + darček zdarma

Vyberte si 5 ks akýchkoľvek risografík a dopravu máte od nás zdarma, navyše vám pribalíme aj malé prekvapenie - darček. Stačí, ak si v zozname vyberiete a zaškrtnete 5 risografík a poštovné máte automaticky grátis, navyše vám pribalíme aj darček. Akcia trvá len do 20.12.2021.

List Ježiškovi

Milý Ježiško,

ponožiek aj súrodencov už mám dosť, preto som Ťa chcel/a poprosiť, či by si mi mohol tento rok priniesť niečo naozaj originálne. Niečo také, čo necestovalo cez pol sveta, ale vzniklo preto, aby podporilo lokálnych umelcov v tejto čudnej pandemickej dobe. Niečo, čo by malo hodnotu aj ako umelecké dielo, čo by nebolo prvoplánové, ale skrývalo by nečakané príbehy a čo by tu mohlo zostať aj pre budúce generácie. A teraz pozor, bolo by úplne fantastické, keby to bol jediný originál a najlepšie aj podpísaný autorom.

Viem, nie je to jednoduché, ale verím, že si s tým poradíš.

Veď som celý rok poslúchal 😊

S pozdravom, Tvoj obdivovateľ pekných a kvalitných vecí, ktorému záleží na udržateľnosti a ktorý rád objavuje krásy Trnavského kraja.Vyberte si risografiky:

Civitas Trnava (Mgr. art. Veronika Barrera)
Kúpele Piešťany (Mgr. art. Annamária Digoňová)
Polomáčané? (Michaela Dunajská)
Láska rieky prekráča (Sara Hozzánková)
Splav Malého Dunaja (Katarína Rybnická)
Kaštieľ s parkom v Dolnej Krupej (Martin Slovík)
Katarínka (Linda Stopková)
Cesta za umením - sochy Trnavského kraja (Kristián Štupák)
Trnavský jarmok (Kateřina Tesařová)
Víly zo Žitného ostrova (Samuel Velebný)
Žrebčín v Kopčanoch (Lucia Žatkuliaková)
Kúpalisko Pác (Klaudia Grancová)
Kostolík pri Kopčanoch (Patrik Knoblich)
Šibenica enem pro nás a naše deti (Dávid Pogran)
Skalica (Daniel Rerko)
Súhlasím so spracovaním osobných údajov, viac info tu.

Po odoslaní listu vám príde faktúra na úhradu risografík pod stromček. Akonáhle bude uhradená, príde vám balíček poštou.Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj vyhlásila v decembri 2020 verejnú súťaž o návrh risografík, ktoré ilustrujú zaujímavosti a príbehy regiónov Trnavského kraja. Cieľom projektu bola najmä podpora ľudí v kultúrnom a kreatívnom priemysle počas obdobia pandémie, kam budú smerovať aj výnosy z predaja risografík. Projekt zároveň podporuje návštevnosť turistických informačných centier a vyzdvihujeme krásy Trnavského kraja.

Do súťaže sa zapojilo celkovo 166 autorov a kolektívov s 366 prácami. Tematicky návrhy zobrazovali turisticky atraktívne miesta z okolia Hlohovca, Piešťan, Trnavy, Záhoria a Žitného ostrova. Najčastejšie sa vyskytujúcimi motívmi boli vodné mlyny na Malom Dunaji, Smolenický zámok, kláštor Katarínka či Kostol svätej Margity Antiochijskej v Kopčanoch. Často vyobrazené boli aj príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, či piešťanského barlolámača. 15 víťazných diel KOCR TK vytlačila technikou tlače risograf v limitovanom počte diela spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane. Diela boli ručne očíslované a osobne autormi signované.


Civitas Trnava

Mgr. art. Veronika Barrera
Čítajte viac

Kúpele Piešťany

Mgr. art. Annamária Digoňová
Čítajte viac

Polomáčané?

Michaela Dunajská
Čítajte viac

Láska rieky prekráča

Sara Hozzánková
Čítajte viac

Splav Malého Dunaja

Katarína Rybnická
Čítajte viac

Kaštieľ s parkom v Dolnej Krupej

Martin Slovík
Čítajte viac

Katarínka

Linda Stopková
Čítajte viac

Cesta za umením - sochy Trnavského kraja

Kristián Štupák
Čítajte viac

Trnavský jarmok

Kateřina Tesařová
Čítajte viac

Víly zo Žitného ostrova

Samuel Velebný
Čítajte viac

Žrebčín v Kopčanoch

Lucia Žatkuliaková
Čítajte viac

Kúpalisko Pác

Klaudia Grancová
Čítajte viac

Kostolík pri Kopčanoch

Patrik Knoblich
Čítajte viac

Šibenica enem pro nás a naše deti

Dávid Pogran
Čítajte viac

Skalica

Daniel Rerko
Čítajte viac
Partneri projektu


Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky