Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Risografiky si môžete kúpiť buď v turistických informačných centrách v Trnave, Piešťanoch alebo v Dujanskej Strede alebo aj online vyplnením krátkeho formulára.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.

Cena: 20 eur za kus

Poštovné a balné + 5 eur


Vyberte si risografiky:

Civitas Trnava (Mgr. art. Veronika Barrera)
Kúpele Piešťany (Mgr. art. Annamária Digoňová)
Polomáčané? (Michaela Dunajská)
Láska rieky prekráča (Sara Hozzánková)
Splav Malého Dunaja (Katarína Rybnická)
Kaštieľ s parkom v Dolnej Krupej (Martin Slovík)
Katarínka (Linda Stopková)
Cesta za umením - sochy Trnavského kraja (Kristián Štupák)
Trnavský jarmok (Kateřina Tesařová)
Víly zo Žitného ostrova (Samuel Velebný)
Žrebčín v Kopčanoch (Lucia Žatkuliaková)
Kúpalisko Pác (Klaudia Grancová)
Kostolík pri Kopčanoch (Patrik Knoblich)
Šibenica enem pro nás a naše deti (Dávid Pogran)
Skalica (Daniel Rerko)
Súhlasím so spracovaním osobných údajov, viac info tu.

Po odoslaní objednávky vám príde faktúra na úhradu risografík. Akonáhle bude uhradená, príde vám balíček poštou.Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj vyhlásila v decembri 2020 verejnú súťaž o návrh risografík, ktoré ilustrujú zaujímavosti a príbehy regiónov Trnavského kraja. Cieľom projektu bola najmä podpora ľudí v kultúrnom a kreatívnom priemysle počas obdobia pandémie, kam budú smerovať aj výnosy z predaja risografík. Projekt zároveň podporuje návštevnosť turistických informačných centier a vyzdvihujeme krásy Trnavského kraja.

Do súťaže sa zapojilo celkovo 166 autorov a kolektívov s 366 prácami. Tematicky návrhy zobrazovali turisticky atraktívne miesta z okolia Hlohovca, Piešťan, Trnavy, Záhoria a Žitného ostrova. Najčastejšie sa vyskytujúcimi motívmi boli vodné mlyny na Malom Dunaji, Smolenický zámok, kláštor Katarínka či Kostol svätej Margity Antiochijskej v Kopčanoch. Často vyobrazené boli aj príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, či piešťanského barlolámača. 15 víťazných diel KOCR TK vytlačila technikou tlače risograf v limitovanom počte diela spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane. Diela boli ručne očíslované a osobne autormi signované.


Civitas Trnava

Mgr. art. Veronika Barrera
Čítajte viac

Kúpele Piešťany

Mgr. art. Annamária Digoňová
Čítajte viac

Polomáčané?

Michaela Dunajská
Čítajte viac

Láska rieky prekráča

Sara Hozzánková
Čítajte viac

Splav Malého Dunaja

Katarína Rybnická
Čítajte viac

Kaštieľ s parkom v Dolnej Krupej

Martin Slovík
Čítajte viac

Katarínka

Linda Stopková
Čítajte viac

Cesta za umením - sochy Trnavského kraja

Kristián Štupák
Čítajte viac

Trnavský jarmok

Kateřina Tesařová
Čítajte viac

Víly zo Žitného ostrova

Samuel Velebný
Čítajte viac

Žrebčín v Kopčanoch

Lucia Žatkuliaková
Čítajte viac

Kúpalisko Pác

Klaudia Grancová
Čítajte viac

Kostolík pri Kopčanoch

Patrik Knoblich
Čítajte viac

Šibenica enem pro nás a naše deti

Dávid Pogran
Čítajte viac

Skalica

Daniel Rerko
Čítajte viac
Naši členovia